Installeerimine / seadistamine

Juhendid / küsimused / ettepanekud. Ärge siis Stiigo projekti toetamist ära unustage ;)

Re: Installeerimine / seadistamine

Postby admin » 12 Jan 2012, 12:57

Tere,

pole endal sellist probleemi olnud, aga kui ntx arvuti lülitati välja lülitist, siis võivad olla Postgrel osa faile alles.

Googles leidsin info

Can't Connect / Failed to Start PostgreSQL
http://faq.holdemmanager.com/questions/91/Can%27t+Connect+%7B47%7D+Failed+to+Start+PostgreSQL+

Soovitan otsida ja kustutada faili postmaster.pid

---

Kui see ei toimi, siis soovitan lugeda lõiku Logon using Local System Account:, hea oleks kui seda teeks mõni teie arvuti spetsialist.

Tervitab,
Ingmar
admin
Site Admin

Postby fq » 13 Jan 2012, 15:07

faili postmaster.pid - sellist ei näinud. Ega see veateade juhuslikult midagi rohkemat ei ütle (proovides käivitada programmi): Error 1053. The service did not respond to the start or control request in a timely faschion.?
Ja kui ma programmi sisse ei saa - siis pole mul ju uuemat varukoopiat võimalik ka teha, et kõik uuesti lasta peale ja sealt taastada. (millegipärast on 2 jaanuaril tehtud varukoopia suuruseks 0, ehk seal pole midagi peal ja eelmine on novembris tehtud kahjuks)
fq

Postby admin » 13 Jan 2012, 16:24

fq wrote:faili postmaster.pid - sellist ei näinud. Ega see veateade juhuslikult midagi rohkemat ei ütle (proovides käivitada programmi): Error 1053. The service did not respond to the start or control request in a timely faschion.?
Ja kui ma programmi sisse ei saa - siis pole mul ju uuemat varukoopiat võimalik ka teha, et kõik uuesti lasta peale ja sealt taastada. (millegipärast on 2 jaanuaril tehtud varukoopia suuruseks 0, ehk seal pole midagi peal ja eelmine on novembris tehtud kahjuks)

Tere,

kuna Postgres on ikka ennast tõestanud andmebaas, siis minge teine tegevus on teil asjad nässu keeranud. Nagu ütlesin, pimesi asju ei ole võimalik remontida ehk teil mõni tuttav arvutispetsialist, vaadake esmalt event logisse, mis ütleb postgres service, miks ta ikka käima ei lähe, mis tal mureks.

Soovitan veelkord linki:
http://faq.holdemmanager.com/questions/91/Can%27t+Connect+%7B47%7D+Failed+to+Start+PostgreSQL+

Ntx see, kus servicele määrate uue kasutaja, ntx lasete tal süsteemse administraatori parooli ning loginnimega sisse logida.
Logon using Local System Account:

Ntx Windows 7 väga absurdne õiguste süsteem ja tema uuendused on takistanud service tööd.

Uuesti Postgres andmebaasi installeerida ei soovita, siis lähevad teie andmed kaduma.
admin
Site Admin

Postby jg » 13 Feb 2012, 15:33

Tere :)

Tekkis küsimus seoses andmebaasi taastamisega.
Tegin andmebaasile backupi ja nüüd panin uuesti Stiigo arvutisse ning üritasin sellest backupist andmeid taastada. Küsib selle käigus dos aknas passwordi ja siis asub taastama. Tulemuseks aga error.
Kas tegin midagi valesti kuskil või milles võib probleem seisneda?
jg

Postby admin » 13 Feb 2012, 17:47

jg wrote:Tere :)

Tekkis küsimus seoses andmebaasi taastamisega.
Tegin andmebaasile backupi ja nüüd panin uuesti Stiigo arvutisse ning üritasin sellest backupist andmeid taastada. Küsib selle käigus dos aknas passwordi ja siis asub taastama. Tulemuseks aga error.
Kas tegin midagi valesti kuskil või milles võib probleem seisneda?

8-) ilma täpse veateateta ei saa eriti nõu anda. Mis error see oli ?

Kui ta ütles, estbk role exists, siis seda võib ignoreerida.

Terivtab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby jg » 13 Feb 2012, 18:20

Taastamine toimib kenasti, kuigi jah see estbk error on alles. Kuna tehtud backup ei sisaldanud kogu infot, siis arvasingi halvimat.
Vanas programmis sai praeguse seisuga backup tehtud ja uues kõik andmed olemas.

Edu arendamisel :)
jg

Postby vanajyri » 19 Jun 2012, 18:27

Tere,

üritan antud programmi kasutada Linuxi keskkonnas. Paraku on minu serveri lokaaliks et_EE.UTF-8, mille üle Stiigoadmin nuriseb ning ei ole nõus andmebaase looma. Kas oleks võimalik kuidagi veenda teda siiski UTf-8 kodeeringuga läbi saama?
vanajyri

Postby admin » 20 Jun 2012, 17:32

vanajyri wrote:Tere,

üritan antud programmi kasutada Linuxi keskkonnas. Paraku on minu serveri lokaaliks et_EE.UTF-8, mille üle Stiigoadmin nuriseb ning ei ole nõus andmebaase looma. Kas oleks võimalik kuidagi veenda teda siiski UTf-8 kodeeringuga läbi saama?

Tere,

saan aru, et Postgres Linuxi peal ? Kas kusagil Teil Windowsi masinat pole, tehke üks install sinna ja siis stiigoadmin abil tehke varukoopia ning siis Linux all andmebaasile (pq_restore) abil restore ja peale seda ei tohiks programm eriti kurta.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby Laire » 25 Jun 2012, 16:12

Tere

Sain installeerimisega kenasti hakkama, lõin kasutaja ja majandusaasta, mille olek on kenasti avatud. Kasutajal kõik õigused.

Kui üritan kasutaja nimega sisse logida, siis annab errori: SQL Error: FATAL: password authentication failed for user ... ja nii ikka ja jälle kuigi olen korduvalt kontrollinud, et sisestan passwordi õigesti. Siseneda saan ainult selle esialgse "postgres" nime ja parooliga.

Kas oskate kommenteerida, mida ma valesti SPAM?
Laire

Postby admin » 02 Jul 2012, 23:17

Laire wrote:Tere

Sain installeerimisega kenasti hakkama, lõin kasutaja ja majandusaasta, mille olek on kenasti avatud. Kasutajal kõik õigused.

Kui üritan kasutaja nimega sisse logida, siis annab errori: SQL Error: FATAL: password authentication failed for user ... ja nii ikka ja jälle kuigi olen korduvalt kontrollinud, et sisestan passwordi õigesti. Siseneda saan ainult selle esialgse "postgres" nime ja parooliga.

Kas oskate kommenteerida, mida ma valesti SPAM?

Tere,

sain õigesti aru, et Stiigoadmin alt tegite kasutaja, aga sisse ei luba.

Kas parooli ikka panite, muudke ära, justkui midagi valesti, sest testisin, uue kasutaja loomine töötab testmasinas küll korrektselt.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby aldo » 13 Jul 2012, 18:17

Tere

Tahtsin kasutada Merit Aktiva kontoplaani ja tegin .xls-is vajalikud muudatused. Kirjutasin .txt faili üle nii nagu vaja. Samas ei saa aga siiski kontoplaani importida. Annab veateate:
Faili "C:\ ... \ defaultaccountplan.txt" lugemine ebaõnnestus!
Viga: File not open R[49152]

Käisin vaatasin ka selle rea 49152 ära, aga seal polnud midagi kahtlast :)

Milles võib viga olla?

Tänud juba ette!
aldo

Postby aldo » 13 Jul 2012, 18:33

[quote="aldo"]Tere

Tahtsin kasutada Merit Aktiva kontoplaani ja tegin .xls-is vajalikud muudatused. Kirjutasin .txt faili üle nii nagu vaja. Samas ei saa aga siiski kontoplaani importida. Annab veateate:
Faili "C:\ ... \ defaultaccountplan.txt" lugemine ebaõnnestus!
Viga: File not open R[49152]

Käisin vaatasin ka selle rea 49152 ära, aga seal polnud midagi kahtlast :)

Milles võib viga olla?

Tänud juba ette![/quote]

Ise küsin, ise vastan:)

Viga oli selles, et pidin kontoplaani nii palju sättima ja muutma, et läks meelest .txt failis kirjutada uuesti esimene rida ja salvestada kodeeringus UTF-8
aldo

Postby aldo » 27 Jul 2012, 15:59

Küsimus: kui stiigoadmin-is on juba 2011 maj. aasta avatud, kas siis 2010 enam ei ole võimalik kuidagi tagantjärele avada?
aldo

Postby admin » 01 Aug 2012, 13:07

aldo wrote:Küsimus: kui stiigoadmin-is on juba 2011 maj. aasta avatud, kas siis 2010 enam ei ole võimalik kuidagi tagantjärele avada?

Hetkel mitte, sest raamatupidajad suht korrektsed maj. aastate temaatikas ehk avatakse varasemad aastad ikka ennem ära. Kui Teil vaid üks maj. aasta loodud, siis selle alguse kuupäeva saab varasemaks muuta. Eeldusel, et te pole juba sinna aastasse arveid ja kandeid lisanud, muidu lähevad need valesse aastasse.

Teisel juhul tuleb lihtsalt maj. aasta käsitsi andmebaasi ära panna (nö tagantjärgi majandusaasta).

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby Clearice » 02 Oct 2012, 00:34

[quote="admin"][quote="Laire"]Tere
Kas parooli ikka panite, muudke ära, justkui midagi valesti, sest testisin, uue kasutaja loomine töötab testmasinas küll korrektselt.
[/quote]

Tere!
Minul on sama mure - installeerisin Postgres andmebaasi. Stiigo admin läheb käima. Püüdes avada stiigo.exe programmi tuleb veateade:
SQL Error: FATAL: password authentication failed for user "..."
Olen proovinud parooli adminnis muuta, kuid kasutajana sisse ei saa. Samuti ei saa sisse kasutajaga "admin".
Serveri aadress: localhost ja port 5432.
Milles võib viga olla?
Clearice

Postby admin » 10 Oct 2012, 00:49

Clearice wrote:
admin wrote:
Laire wrote:Tere

Tere!
Minul on sama mure - installeerisin Postgres andmebaasi. Stiigo admin läheb käima. Püüdes avada stiigo.exe programmi tuleb veateade:
SQL Error: FATAL: password authentication failed for user "..."
Olen proovinud parooli adminnis muuta, kuid kasutajana sisse ei saa. Samuti ei saa sisse kasutajaga "admin".
Serveri aadress: localhost ja port 5432.
Milles võib viga olla?

Tere,

kahjuks ma hetkel Eestist eemal. Kas Te saaksite saata täpse kirjelduse mulle bugs <att> stiigo.com, et mis Te tegite.
Kas Te tegite uue kasutaja ja sellega ei saa sisse (kirjutage ka parool) või üldse postgres ja .... teie parooliga ei saa sisse.

Üldiselt kõik sammud väga detailselt, siis saan probleemi täpsemalt uurida.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby Clearice » 23 Oct 2012, 01:18

Installisin Stiigo ja Postgresi maha ning panin uuesti peale. Nüüd saan sisse nii stiigoadmin.exe kui ka stiigo.exe faili. Võib-olla valisin esimesel installeerimisel liiga värske Postgresi andmebaasi... Ei tea millest viga tuli. Praegu läheb stiigo.exe programmi uue loodud kasutaja alt sisse. Kasutajaga "admin" (peaks sama parool olema kui Postgresil) ikkagi Stiigosse ei sisse saa. Kuna aga stiigoadmin.exe-sse saab, siis ei praegu kõik töötab.
Clearice

Postby Vello31DZ » 05 Jan 2013, 21:42

Tere.

Soft on installitud, kuid kasutajat ei õnnestu lisada.
Justkui parooli ei saa salvestada. Administraatorina saan ilusasti mõlemasse sisse.
Milles võib olla viga?
Vello31DZ

Postby Vello31DZ » 06 Jan 2013, 11:22

Kirjutan veidi täpsemalt. Siigosse saan sisse ainult administraatorina , ehk siis kasutajanimi on postgres+ minu poolt antud parool. Stigoadmin.exe poolt olen uue kasutaja teinud , kuid sinna parool ei salvestu. MIlles võib olla viga?
Vello31DZ

Postby Vello31DZ » 06 Jan 2013, 14:39

Nüüd asi korras. Kasutaja ei saa olla suure tahega. Kui panin kasutajanimeks vello väikese tähega, siis sain sisse
Vello31DZ

PreviousNext

Return to Raamatupidamistarkvara Stiigo