Installeerimine / seadistamine

Juhendid / küsimused / ettepanekud. Ärge siis Stiigo projekti toetamist ära unustage ;)

Re: Installeerimine / seadistamine

Postby admin » 07 Jan 2013, 23:48

Vello31DZ wrote:Nüüd asi korras. Kasutaja ei saa olla suure tahega. Kui panin kasutajanimeks vello väikese tähega, siis sain sisse

Tere,

siinkohal tõesti märkus, et Postgres andmebaas on tõusutundlik. St väike ja suurtähtedel tehakse vahet; ehk siis A<>a

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby andreas » 28 Jan 2013, 12:57

Sellest on küll eespool juttu olnud aga lahendus ei toimi: Kui olen firma andmed sisse pannud, ja salvestan, küsib kas importida kontoplaan. Kui panen jah, tuleb selline veateade Image. Selle "üld" asemel on ka "aktiva" olnud.
andreas

Postby Imbi » 28 Jan 2013, 22:22

Tere!
Stiigo programmi mõte on kiiduväärt ja ise olen hakanud seda testima mittetulundusühinguga ning siiani on asi sujunud.
kuid tekkis teise panga konto seadistamisel tõrge. Nimelt salvestasin algse kontoplaani kuid muutsin selle endale vastavaks. Kui tahan määrata arvelduskonto alt panga konto ei lase ta mul seda teha. SEB panga oma sain kuid Sampo panga omal annab veateate et "pank antud valuuta ja sama konto numbriga on juba teise rp. konto [9999] juures defineeritud!" Reaalselt 9999 kontot enam mul ei ole kontoplaanis kuna ei vajanud seda ja sai see kustutatud koos teiste mitte vajalikke kontodega.
Küsimus siis selline: kuidas saan kustutada konto 9999 mille olen juba kustutanud ? :D
Imbi

Postby admin » 29 Jan 2013, 16:01

Imbi wrote:Tere!
Stiigo programmi mõte on kiiduväärt ja ise olen hakanud seda testima mittetulundusühinguga ning siiani on asi sujunud.
kuid tekkis teise panga konto seadistamisel tõrge. Nimelt salvestasin algse kontoplaani kuid muutsin selle endale vastavaks. Kui tahan määrata arvelduskonto alt panga konto ei lase ta mul seda teha. SEB panga oma sain kuid Sampo panga omal annab veateate et "pank antud valuuta ja sama konto numbriga on juba teise rp. konto [9999] juures defineeritud!" Reaalselt 9999 kontot enam mul ei ole kontoplaanis kuna ei vajanud seda ja sai see kustutatud koos teiste mitte vajalikke kontodega.
Küsimus siis selline: kuidas saan kustutada konto 9999 mille olen juba kustutanud ? :D

Tere,

kas saaksite Stiigoadmin all teha varukoopia ja saata bugs<att>stiigo.com. Antud juhul saaks reaalselt võimalikku veaolukorda analüüsida.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby margus » 29 Jan 2013, 18:24

Tere.
Olen Stiigot proovimas teist päeva ja pean ütlema, et mulle siiani väga meeldib:)
Küll olen nüüd jäänud hätta km arvestusega arvel. Artiklite juures kirjeldasin millise
km-ga toode on, aga arvel on lahtris "Käibemaks" ainuke valik "ei arvesta" ehkki sinna
peaks ilmselt automaatselt tulema toote juures valitud km suurus. Milles võib olla viga?

Ette tänades,
Margus
margus

Postby admin » 29 Jan 2013, 19:17

margus wrote:Tere.
Olen Stiigot proovimas teist päeva ja pean ütlema, et mulle siiani väga meeldib:)
Küll olen nüüd jäänud hätta km arvestusega arvel. Artiklite juures kirjeldasin millise
km-ga toode on, aga arvel on lahtris "Käibemaks" ainuke valik "ei arvesta" ehkki sinna
peaks ilmselt automaatselt tulema toote juures valitud km suurus. Milles võib olla viga?

Ette tänades,
Margus

Tere,

kui teil firma KM kohuslane, vaid siis tuleb käibemaksu valik sinna, sulgege stiigo ja vaadake stiigoadmin alt, kas teil kmknr ikka määratud.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby andreas » 02 Feb 2013, 01:47

andreas wrote:Sellest on küll eespool juttu olnud aga lahendus ei toimi: Kui olen firma andmed sisse pannud, ja salvestan, küsib kas importida kontoplaan. Kui panen jah, tuleb selline veateade Image. Selle "üld" asemel on ka "aktiva" olnud.

Ega seda ei oska kommenteerida?
andreas

Postby admin » 02 Feb 2013, 18:21

andreas wrote:
andreas wrote:Sellest on küll eespool juttu olnud aga lahendus ei toimi: Kui olen firma andmed sisse pannud, ja salvestan, küsib kas importida kontoplaan. Kui panen jah, tuleb selline veateade Image. Selle "üld" asemel on ka "aktiva" olnud.

Tere,

niimoodi ei oska öelda, Teil stiigo vaikimisi kontoplaan ? Ise pole seal midagi muutnud, justkui poleks UTF8 fail.

Saatke see fail ja varukoopia enda andmetest bugs<att>stiigo.com

Ilma täpsema infota ei oska ma öelda, mis võib probleemiks olla.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby andreas » 04 Feb 2013, 10:20

admin wrote:
andreas wrote:

Tere,

niimoodi ei oska öelda, Teil stiigo vaikimisi kontoplaan ? Ise pole seal midagi muutnud, justkui poleks UTF8 fail.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli

Jah kasutan vaikimisi kontoplaani ja midagi ei ole muutnud. Ainult et üritan andmebaasi käima panna linuxi serveris.
andreas

Postby admin » 06 Feb 2013, 01:34

Tere,

soovitan teha "valmis" andmebaasi Windowsi arvutis, koos firmadega ja kontoplaaniga; ja siis seal Linux serveris pq_restore andmed ja struktuurid sinna tõmmata.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby varst » 15 Feb 2013, 13:45

Tere jälle!
Aidake palun mind seadistada arvete e-postiga saatmise, võib olla ma SPAM midagi valesti?

Tänan
varst

Postby Marge » 16 Feb 2013, 22:59

Tere!
Lasin IT-poisil installida Stiigo. Tema oli nii tubli, et pani aadressi ka. Aga... ta pani näit tartumaa väikese algustähega. Nüüd on see tartumaa seal loendis väikese algustähega ja ma ei tea, kuidas seda esitähte suureks saaks muuta. Uuesti suure algustähega sisestades ei muutu midagi. Palun abi.
Marge

Postby Redhevil » 15 Mar 2013, 00:12

Küsimus Stiigo Administrator ja varukoopia, igakord peab käsitsi sisestama pg_dump asukohta kas ei ole võimalik et see salvestuks sinna ?
Ja teine küsimus , plaan panna linuxsi server püsti panna ja oletame et vaja 10 andmebaasi teha siis installides ta tegi ise estbk andmebaasi.
on võimalik kuidagi öelda et mis nimega see uus baas tuleb ?
Redhevil

Postby admin » 20 Mar 2013, 02:12

Redhevil wrote:Küsimus Stiigo Administrator ja varukoopia, igakord peab käsitsi sisestama pg_dump asukohta kas ei ole võimalik et see salvestuks sinna ?
Ja teine küsimus , plaan panna linuxsi server püsti panna ja oletame et vaja 10 andmebaasi teha siis installides ta tegi ise estbk andmebaasi.
on võimalik kuidagi öelda et mis nimega see uus baas tuleb ?

Tere,

see paras trikitamine ja hetkel suht undocumented.

Kui Stiigo kataloogi teha fail, databaseovr.txt ja sisuks vaid üks rida, uue nimega db, siis võetaksegi vaid see andmebaas.

Kui 10 baasi siis soovitan teha esmalt tühi baas, teha restore + nimetada ümber, teha uus restore nimetada ümber... Teoorias peaks stiigoadmin ka ise neid baase looma, siis peate faili databaseovr.txt muutma.

Aga suurim probleem tekib kasutajatega, kuna roll estbk seotakse kõigi baasidega ja ma ei usu, et te sooviksite, erinevate baaside kasutajad saaks teineteine baasi sisse. St võtke kõik estbk rollid tehke uus roll iga baasi jaoks, võtke estbk küljest kõik õigused ära; ja siis igale baasile tehke oma kasutaja.

Natuke mängimist on, aga võimalik. Sõltub kogemustest andmebaasidega.

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby Meelis » 05 May 2013, 23:20

[quote="andreas"][quote="admin"][quote="andreas"][quote="andreas"]Sellest on küll eespool juttu olnud aga lahendus ei toimi: Kui olen firma andmed sisse pannud, ja salvestan, küsib kas importida kontoplaan. Kui panen jah, tuleb selline veateade [url=http://www.upload.ee/image/3023379/stiigo.PNG][img]http://www.upload.ee/thumb/3023379/stiigo.PNG[/img][/url]. Selle "üld" asemel on ka "aktiva" olnud.[/quote]

Ega seda ei oska kommenteerida?[/quote]

Tere,

Tervitab,
Ingmar Tammeväli[/quote]

Jah kasutan vaikimisi kontoplaani ja midagi ei ole muutnud. Ainult et üritan andmebaasi käima panna linuxi serveris.[/quote]

Tere.
Samalaadne probleem, veateade väidab et "defaultaccountplan.txt" faili ei eksisteeri. Samas ei ole seda lahtipakitud kaustas olevat faili puutunudki, rääkimata muutmisest.
Mis võib valesti olla?

Ette tänades
Meelis
Meelis

Postby u64w » 06 May 2013, 11:17

Tere

Pärast viimast Stiigo uuendamist tekkis järgmine probleem. Stiigo läheb käima ning suurem osa Stiigust on kasutatav, kuid kui valida menüüst kas Ost -> Arved või Müük -> Arved, siis annab Stiigo järgmise vea: SQL Error: ERROR: Permission denied for relation sentemails. Andmebaasi taastamine varukoopiast ei aita.

Terv.

uw
u64w

Postby admin » 06 May 2013, 22:13

u64w wrote:Tere

Pärast viimast Stiigo uuendamist tekkis järgmine probleem. Stiigo läheb käima ning suurem osa Stiigust on kasutatav, kuid kui valida menüüst kas Ost -> Arved või Müük -> Arved, siis annab Stiigo järgmise vea: SQL Error: ERROR: Permission denied for relation sentemails. Andmebaasi taastamine varukoopiast ei aita.

Terv.

uw

Tere,

kas Te saaksite võtta pealehelt Stiigo uue ver. hetkel näitab pealehel küll 0.87, tegelt seal juba 0.88 versioon. Siis käivitage Stiigoadmin ning peale seda Stiigo,
kui kõik korrektselt sujunud peaks õigused ka paigas olemas.

Kui ikka ei tööta, siis saata support<att>stiigo.com

Tervitab,
Ingmar Tammeväli
admin
Site Admin

Postby u64w » 09 May 2013, 09:48

admin wrote:
u64w wrote:Tere

Terv.

uw

Tere,

kas Te saaksite võtta pealehelt Stiigo uue ver. hetkel näitab pealehel küll 0.87, tegelt seal juba 0.88 versioon. Siis käivitage Stiigoadmin ning peale seda Stiigo,
kui kõik korrektselt sujunud peaks õigused ka paigas olemas.

Kui ikka ei tööta, siis saata support<att>stiigo.com

Tervitab,
Ingmar Tammeväli

Tänud, nüüd töötab

uw
u64w

Postby kossar » 27 Aug 2013, 11:08

Tere,oleks natuke abi vaja.Olen suht võhik it alal.
Kui proovin stiigoadmini.exe-s kasutajat teha siis kui salvestan lööb ette errori role admin does not exist.
Kuigi installides tegin run as administrator.Milles viga võib olla?
kossar

Postby Guest » 19 Feb 2014, 15:19

[/quote]

Tere!
Minul on sama mure - installeerisin Postgres andmebaasi. Stiigo admin läheb käima. Püüdes avada stiigo.exe programmi tuleb veateade:
SQL Error: FATAL: password authentication failed for user "..."
Olen proovinud parooli adminnis muuta, kuid kasutajana sisse ei saa. Samuti ei saa sisse kasutajaga "admin".
Serveri aadress: localhost ja port 5432.
Milles võib viga olla?[/quote]

Installisin samuti Postgres andmebaasi ning tegin nii nagu õpetuses, et andsin parooli jne.
Probleemiks aga sama veateade: SQL Error: FATAL: password authentication failed for user "..."
Olen korduvalt erinevaid versioone proovinud, erinevaid paroole, kuid kogu aeg sama veateade.
Sisse ei ole saanud sisse ei stiigo adminiga ega ka tavakasutajana.
Kust hakata probleemi lahendama?
Guest

PreviousNext

Return to Raamatupidamistarkvara Stiigo